Masz w koszyku: (0) szt. na kwotę: 0,00 zł

Nie wiesz co kupić? Napisz do nas

Aby się zalogować wpisz Twój adres e-mail i hasło


RO7-USTM-EMI : Odwrócona osmoza - kuchenny filtr z mineralizacją i bioceramiką

Nasz kod: RO7-USTM-EMI


Najniższy koszt wysyłki: 12,00 zł. Szczegóły tutaj

Cena internetowa brutto aktualna przy składaniu
zamówienia przez sklep internetowy:

Produkt archiwalny


Pliki załączone do produktu

Instrukcja uniwersalna (Rozmiar: 1,93 MB) pobierz
Instrukcja producenta (Rozmiar: 0,62 MB) pobierz

Opis Produktu

Kuchenny filtr do wody spożywczej, działający na zasadzie odwróconej osmozy. Technologia zastosowana w działaniu filtra pozwala na uzyskanie bezpiecznej do spożycia wody pitnej. Produkt z serii ekonomicznej.

Filtracja i uzdatnianie wody odbywa się wieloetapowo:
  1. FILTRACJA WSTĘPNA - etap nr 1. Redukowanie z wody frakcji mechanicznych, nie rozpuszczonych w niej. Wkład polipropylenowy 20 mikron (usuwa z wody zanieczyszczenia mechaniczne o wielkości cząstek powyżej 20 mikron).
  2. FILTRACJA WSTĘPNA - etap nr 2. Redukowanie z wody zanieczyszczeń organicznych oraz chloru i związków chloropochodnych. Wkład węglowy (węgiel aktywowany) uformowany w postać tzw bloku węglowego.
  3. FILTRACJA WSTĘPNA - etap nr 3. Redukowanie z wody frakcji mechanicznych, nie rozpuszczonych w niej. Wkład polipropylenowy 5 mikron (usuwa z wody zanieczyszczenia mechaniczne o wielkości cząstek powyżej 5 mikron).

  4. FILTRACJA WŁAŚCIWA - etap nr 4. Usuwanie z wody wszelkich znajdujących się w niej zanieczyszczeń (m.in. metale ciężkie, pierwiastki promieniotwórcze, mikroorganizmy, związki chemiczne itd). Membrana osmotyczna (membrana odwróconej osmozy). Po tym etapie uzdatniania wody, jest ona magazynowana w zbiorniku przeponowym.

  5. FILTRACJA KOŃCOWA - etap nr 5. Klarowanie wody - redukowanie mogących występować w wyniku magazynowania wody zapachów oraz poprawa smaku. Wkład z węglem aktywowanym z łupin orzechów kokosowych. Wodę po tym etapie uzdatniania można pobrać przez kranik, odkręcając jeden z kurków.
  6. FILTRACJA KOŃCOWA - etap nr 6. Mineralizowanie wody - wprowadzenie do niej naturalnych związków i pierwiastków. Proces analogiczny do występującego w naturze. Przyspieszony dzięki zastosowaniu ciśnienia hydraulicznego. Mineralizator dolomitowy.
  7. FILTRACJA KOŃCOWA - etap nr 7. Poddanie wody działaniu promieni FIR (daleka podczerwień). Naturalne światło niewidoczne gołym okiem, wprawiające cząsteczki wody w drgania, co korzystnie wpływa na przyswajalność wody i tlenu przez organizm. Filtr bioceramiczny. Wodę po tym etapie uzdatniania można pobrać przez kranik, odkręcając jeden z kurków.ZASADA DZIAŁANIA:

Tzw "odwrócona osmoza" to potoczna nazwa filtrów wykorzystujących naturalne zjawisko osmozy do celów "odwrotnych" niż w naturze. W pewnym uogólnieniu wygląda to następująco:

Natura:

Powszechnie występują tzw membrany półprzepuszczalne (np. błona komórkowa, skóra ludzka itd). Zjawisko osmozy, to (w pewnym uproszczeniu) naturalne dążenie do wyrównania stężeń związków rozpuszczonych w wodzie, do wyrównania stężeń po dwóch stronach membrany półprzepuszczalnej. Dzięki temu zjawisku, woda wraz z rozpuszczonymi w niej związkami jest transportowana w górę łodygi rośliny a nadmiar związków jest wydalany poprzez skórę (to tylko niektóre z przykładów).

Technologia:

Współczesna technologia pozwala na wyprodukowanie syntetycznych membran półprzepuszczalnych. Jest to najważniejszy element technologii. Naukowcy "wpadli na pomysł" odwrócenia zjawiska osmozy. Określili warunki w których związki rozpuszczone w wodzie, dążące do wyrówania ich stężeń, nie ulegną temu zjawisku. W tym celu określili potrzebę przełamania tzw ciśnienia osmotycznego. Jest to minimalne ciśnienie, po przyłożeniu którego związki rozpuszczone przestaną wyrównywać stężenia po dwóch stronach membrany, czyli w konsekwencji po jednej ze stron membrany pozostanie woda o mniejszym stężeniu związków rozpuszczonych niż po drugiej stronie membrany. Z uwagi na bardzo wysoką dokładność filtracji (0,0001 mikrona), zanieczyszczenia bardzo szybko doprowadziłyby do zużycia membrany. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji przedwcześnie, zanieczyszczenia są zbierane przez część wody i odrzucane do kanalizacji. Wodę odrzucaną można wykorzystać do celów innych niż spożywcze (np podlewanie roślin).

SERIA EKONOMICZNA:

Kraj pochodzenia: Polska
Gwarancja: 1 rok
Rękojmia: 2 lata

PARAMETRY FILTRA:


Wysokość: około 46 cm
Szerokość: około 42 cm
Głębokość: około 14 cm
Podłączenie hydrauliczne: 1/2 cala
Zalecane ciśnienie wody zasilającej: 4-5 bar
Dopuszczalne ciśnienie wody zasilającej: 2-6 bar
Zalecana temperatura wody zasilającej: 23 st.C.
Dopuszczalna temperatura wody zasilającej: 10-30 st.C.
Uzysk wody czystej: do 2 litrów na minutę (maksymalnie 12 litrów jednorazowo)

PARAMETRY ZBIORNIKA:

Wysokość: około 41 cm
Średnica: około 27 cm
Pojemność brutto: 19 litrów
Pojemność netto: 10-12 litrów

PARAMETRY MEMBRANY:

Wydajność nominalna (permeat): 75 GPD / 284 litry na dobę / 12 litrów na godzinę / 0,2 litra na minutę
Nominalne warunki pracy: Ciśnienie 4,5 bar / temperatura wody 23 st.C. / TDS <500
Wydajność rzeczywista może być niższa lub wyższa w zależności od odstępstw od nominalnych warunków pracy.
Odrzut wody brudnej (retentat): około 0,4 litra na minutę pracy.

TYPOWE MIEJSCE MONTAŻU:

Szafka pod zlewozmywakiem w kuchni (głównie z powodu dostępu do wymaganych elementów typu źródło wody zasilającej i kanalizacji). Dopuszczalne jest zainstalowanie filtra w innym miejscu oraz zbiornika w innym miejscu niż filtr - w tym celu może zaistnieć potrzeba zakupu dodatkowego wężyka (ilość dostarczana z filtrem może nie być wystarczająca).

EKSPLOATACJA:

Wkłady w filtrze wymieniać należy całymi kompletami (naprzemiennie, komplet wstępny i komplet pełen, w odstępach półrocznych). Pierwsza wymiana (komplet wstępny) po pół roku od uruchomienia filtra.
Membranę należy wymieniać co trzy lata. Zalecane jest wymienić ogranicznik ścieku (restryktor) przy wymianie membrany.
Zbiornik należy wymienić wraz z membraną. Zbiornik nie musi być wymieniany, jeżeli nie rzadziej niż raz na rok filtr jest dezynfekowany.
Częstotliwość wymiany wkładów i membrany może ulec skróceniu w przypadku gorszych niż nominalne warunków pracy.Produkty pokrewne

AC-IL-DZF-22 : Dezynfekcja odwróconej osmozy

AC-IL-DZF-22 : Dezynfekcja odwróconej osmozy

Kompletny, profesjonalny zestaw do samodzielnego przeprowadzenia dezynfekcji filtra odwróconej osmozy (filtrów ze zbiornikiem magazynującym wodę). zestaw AC-IL-DZF-22 AMII FITaqua umożliwia skuteczne oczyszczenie układu filtra osmotycznego z mikroorganizmów i produktów przemiany bakterii. Oczyszcza zbiornik, przewody i kranik. Wskazane jest dezynfekowanie filtra RO co 12 miesięcy (a nawet częściej). Zalecamy dezynfekować filtr RO co 6 miesięcy.

Cena internetowa brutto: 29,00 zł

PDEZYN2 : Dezynfekcja odwróconej osmozy

PDEZYN2 : Dezynfekcja odwróconej osmozy

Kompletny, profesjonalny zestaw do samodzielnego przeprowadzenia dezynfekcji filtra odwróconej osmozy (filtrów ze zbiornikiem magazynującym wodę). estaw PDEZYN2 firmy Aquafilter umożliwia skuteczne oczyszczenie układu filtra osmotycznego z mikroorganizmów i produktów przemiany bakterii. Oczyszcza zbiornik, korpusy, obudowę membrany, przewody i kranik. Wskazane jest dezynfekowanie filtra RO co 12 miesięcy (a nawet częściej). Zalecamy dezynfekować filtr RO co 6 miesięcy.

Cena internetowa brutto: 39,00 zł

TFC/TLC-75 : Membrana osmotyczna 75 GPD

TFC/TLC-75 : Membrana osmotyczna 75 GPD

Najwyższej jakości membrana osmotyczna do filtrów RO. PPolecana do profesjonalnych systemów odwróconej osmozy. Membrana standardowo dostarczana z filtrami RO, pasuje również do filtrów RO innych producentów. Znormalizowane wymiary - pasuje do standardowych obudów membran. Produkt jednej z firm: UST-M, H2OO, Pentair, Vontron, Aquamarket, Osmonics, CSM itp. Zewnętrzny kolor może być inny niż niebieski, co nie wpływa na funkcjonalność produktu.

Cena internetowa brutto:

Cena internetowa od: 75,00 zł
73,00 zł
71,00 zł
69,00 zł