Masz w koszyku: (0) szt. na kwotę: 0,00 zł

Nie wiesz co kupić? Napisz do nas

Aby się zalogować wpisz Twój adres e-mail i hasło


RO4-USTM : Odwrócona osmoza - filtr wody spożywczej polskiego producenta

Nasz kod: RO4-USTM


Najniższy koszt wysyłki: 12,00 zł. Szczegóły tutaj

Cena internetowa brutto aktualna przy składaniu
zamówienia przez sklep internetowy:

Produkt archiwalny


Opis Produktu

Atest PZH filtr wody z atestem

Nowy, oryginalny system osmotyczny firmy UST-M, można rozpoznać po kilku charakterystycznych cechach:
 • Płytka konstrukcyjna, wykonana z metalu z wyciętym logo UST-M. Ta cecha pozwala na pierwszy rzut oka rozpoznać produkt oryginalny (dla filtrów opartych o korpusy serii WF14). Producent wprowadza nową serię opartą o korpusy WFU, zbudowane o serię stelaży BRU - wkrótce zdjęcia na naszej stronie.
 • Obudowy filtrów wstępnych zabezpieczone są dodatkowo wkrętami, dzięki którym filtr nie ulega rozszczelnieniu, nawet w przypadku gwałtownych wzrostów ciśnienia wody (dla serii WF14). W nowych seriach filtrów RO UST-M, konstrukcja może być oparta o nową linię korpusów WFU z blokadą odkręcania.
 • Połączenia wkładów liniowych, oparte są o mechanizm wtyków i szybkozłączek - ułatwia to samodzielną wymianę wkładów bez potrzeby wykonywania doszczelnień taśmą teflonową. Mechanizm ten wyróżnia produkty marki UST-M.
 • Złączki zabezpieczone są klipsami, które blokują mechanizm ich wypinania. To rozwiązanie wprowadza dodatkowe zabezpieczenia gwarantujące bezawaryjną pracę filtra.
 • Membrana wykonana z materiałów FILMTEC. Membrana oznakowana logo UST-M.


Filtr wyprodukowany w Polsce, przez firmę UST-M, której jesteśmy głównym autoryzowanym dystrybutorem. Ponieważ woda to podstawowy składnik naszego organizmu i podaje się ją również dzieciom i osobom chorym, kupując filtr RO renomowanego producenta UST-M, ZAWSZE sprawdzaj czy posiada cechy jak wyżej wymienione.

Bardzo wysoka jakość wykonania, bezproblemowy samodzielny montaż i wymiana wkładów. Filtr RO4 firmy UST-M polecamy osobom, które nie potrzebują filtra z mineralizatorem, który jest elementem zbędnym w przypadku diety bogatej w substancje mineralne (owoce, warzywa itp).


Filtr zajmuje mało miejsca i sprawdza się w przypadku mniejszych szafek kuchennych, gdzie dostępna przestrzeń dla montażu filtra, jest ograniczona.


 Koniec z kamieniem w czajniku. Koniec z noszeniem ciężkich butelek z wodą mineralną. 
 Do 280 litrów idealnej wody spożywczej na dobę. 
 Roczny koszt eksploatacji poniżej 80 zł brutto. 

 • Pierwszy stopień - filtr wstępny 5 mikronowy z pianki polipropylenowej (PS5). Usuwa drobniejsze, nierozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia mechaniczne jak rdzę, piasek, muł, itp. Zabezpiecza kolejne stopnie filtracji przed drobinami zanieczyszczeń
 • Drugi stopień - blok węglowy (BL) eliminuje chlor i część zanieczyszczeń organicznych. Niezbędny do zabezpieczenia membrany osmotycznej przez działaniem na nią chloru. Dobry, markowy wkład węglowy jest najważniejszy przy uzdatnianiu wody wodociągowej.
 • Trzeci stopień - membrana osmotyczna (TLC75) usuwa do 96-99% wszelkich rozpuszczonych w wodzie związków, jak również bakterie i wirusy. Membrana nazywana bywa sercem filtra RO. To membrana uzdatnia wodę. Wszystkie pozostałe wkłady albi przygotowują wodę dla membrany (wkłady wstępne) albo klarują smak (wkłady liniowe).
 • Czwarty stopień - węglowy filtr liniowy (L-GAC-Q) usuwa substancje lotne nadając wodzie charakterystyczny smak naturalnej źródlanej wody. Węgiel z łupin orzechów kokosowych klaruje wodę.
W komplecie znajduje się pojedyncza wylewka z głowiczką ceramiczną. Służy ona do pobierania wody bez mineralizacji (zawiera niewielkie ilości substancji rozpuszczonych).

System zbudowany jest z użyciem tzw. szybkozłączek i wtyków. Pozwala to w prosty sposób zmontować go a następnie serwisować we własnym zakresie. Szybkozłączki posiadają dodatkowe zabezpieczenie w postaci blokady mechanizmu uszczelniającego. Gwarantuje to błyskawiczny montaż i bezpieczną eksploatację. Połączenia są pewne i łatwe w rozłączaniu podczas wymiany wkładów.

Specyfikacja techniczna:
 • Temperatura pracy: 2 st. C - 45 st. C
 • Maksymalne ciśnienie pracy: 6 bar
 • Żywotność wkładów wstępnych: 6 miesięcy
 • Żywotność filtrów liniowych: 12 miesięcy (zalecana wymiana co 6 miesięcy)
 • Żywotność membrany: 3 lata
 • Wysokość filtra: ok 42 cm
 • Szerokość filtra: 35 cm
 • Głębokość filtra: 13,5 cm
 • Wysokość zbiornika: 41 cm
 • Średnica zbiornika: 27 cm
 • Przyłącze do instalacji 1/2 cala (standard w instalacjach pod zlewozmywakiem). Na życzenie Klienta zmienimy przyłącze na 3/8 cala lub parę przyłączy 3/4 cala do baterii ściennej (proszę o tym napisać w uwagach do zamówienia) 

Poniżej znajdują się informacje, o zalecanych i dopuszczalnych parametrach wody/instalacji wodnej. W przypadku gdy woda lub instalacja wodna nie spełnia zalecanych parametrów, filtr będzie działał, jednak jego nominalna wydajność i żywotność wkładów, będzie odbiegała od deklarowanych:

 Zalecane
Dopuszczalne
 Ciśnienie wody na wejściu do filtra
 4 bar
2,5 bar - 4,5 bar
 Temperatura wody
 20-25 st.C
5 st.C - 35 st.C
 Zasolenie do 100 ppm
do 500 ppm
Polski produkt z atestem PZH!


Idealna woda bez kamienia! Bezpieczna dla małych dzieci! Dbaj o zdrowie bliskich!
UWAGA - produkt znajduje się w kategorii produktów archiwalnych/wycofanych!

Nie możemy na niego przyjąć zamówienia.

Dla większości wycofanych produktów mamy aktualne (z reguły lepsze) odpowiedniki.
Zachęcamy do zapoznania się z listą kategorii po lewej stronie.