BIRM : Złoża do odżelaziania i odmanganiania wody - 1 litr

Nasz kod: BIRM

Dostępność: Wkrótce dostawa

Cena internetowa brutto
aktualna przy składaniu zamówienia
przez sklep internetowy:


10,00Najniższy koszt wysyłki: 12,00 zł. Szczegóły tutajOpis Produktu

Zapytaj o produkt
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
zamknij [x]
Birm jest naturalnym, katalitycznym złożem stosowanym do uzdatniania wody, przeznaczonym do zmniejszania poziomu rozpuszczonych w wodzie żelaza i manganu. Uaktywnia reakcję między rozpuszczonym w wodzie tlenem a żelazem (Fe++) i manganem (Mg++). Powstały w wyniku utleniania wodorotlenek żelazowy, jest łatwy do usunięcia (odfiltrowania) w płukaniu przeciwprądowym (wstecznym).
Birm jest złożem nie zużywającym się, dlatego stosowanie go z ekonomicznego punktu widzenia, jest bardzo opłacalne.

Złoże nie wymaga regenerantów podczas eksploatacji - płukanie natlenioną wodą przywraca złożu naturalne właściwości katalityczne.

Zaleca się, aby woda uzdatniana na złożu Birm, nie miała wysokich stężeń zanieczyszczeń organicznych (maks. 5 ppm), zawierała możliwie niewielką ilość chloru oraz była mocno natleniona (tlen >15% wartości żelaza i manganu).

Do odżelaziania złożem Birm, minimalna wartość odczynu wody to pH 6,8.

Do odmanganiania złożem Birm, minimalna wartość odczynu wody to pH 8.

Do jednoczesnego odżelaziania i odmanganiania, zalecana wartość odczynu wody to pH 8-8,5.

Zalecana wysokość złoża dla przepływów 9-12 m3/h, to 76-91 cm.

W kolumnach odżelaziających, ponad poziomem złoża Birm, musi być wolna przestrzeń o wysokości minimum 50% wysokości złoża.

Podczas płukania złoża Birm, natężenie przepływu wody musi zawierać się w granicach 25-29 m3/h.

Złoże oprócz typowego zastosowania w uzdatnianiu wody spożywczej, stosowany jest również w uzdatnianiu wody do celów akwarystycznych - głównie wody pochodzącej z własnej studni.

Złoża nie należy spożywać i wąchać oraz należy unikać bezpośredniego kontaktu z ciałem człowieka, gdyż może powodować podrażnienia oczu i dróg oddechowych. Podczas regeneracji należy używać rękawic gumowych. Jeżeli złoże dostanie się do oczu, należy je przepłukać bieżącą wodą przy otwartych powiekach. W przypadku doustnego kontaktu ze złożem, usta należy przepłukać czystą wodą. W przypadku kontaktu ciała ze złożem, miejsce kontaktu należy przemyć wodą z mydłem. Jeżeli nastąpią jakiekolwiek niepokojące objawy, należy skontaktować się z lekarzem.

Cena za 1 litr złoża BIRM (waga netto 0,65 kg) +/- 2%

UWAGA: w przypadku zamówienia ilości większej niż 1 litr, do Klienta dostarczamy zamówioną ilość w zbiorczym opakowaniu (nie dzieloną na opakowania po 1 litrze).