A4ME2-CV-W : Kolanko 1/4 cala wężyk x 1/8 cala GZ z zaworem zwrotnym
- Opis produktu
- Dane techniczne
- Oceny i komentarze
- Produkty pokrewne
- Zapytaj o dostępność
- Zapytaj o ten produkt
- Dostępność
Zawór zwrotny Różni A4ME2-CV-W do filtrów odwróconej osmozy i innych systemów uzdatniania wody. Typowo stosowany na wyjściu wody uzdatnionej z membrany osmotycznej, dzięki czemu uzdatniona i zmagazynowana w zbiorniku woda, nie wypływa do kanalizacji. Zabezpiecza membranę przed niekontrolowanym dopływem wody od strony wylewki. Z uwagi na prosty montaż i podłączanie do wężyka, stosowany może być z dowolnym filtrem RO.
Zawór zwrotny do odwróconej osmozy
umożliwia jednokierunkowy przepływ wody - zawsze zgodnie z kierunkiem oznaczonym na zaworze. Klasycznym miejscem stosowania zaworów jest wyjście wody czystej z membrany w filtrach odwróconej osmozy. Inne zastosowania zaworu to np. zabezpieczenie membrany przed ewentualnie cofającą się wodą z kanalizacji. Podłączenie zgodne z danymi technicznymi.
Szybkozłączka kolanko Różni A4ME2-CV-W do filtrów wody
Szybkozłączki typu kolanko są wykorzystywane do kątowego prowadzenia wężyka, aby uniknąć jego zbyt mocnego zginania, co może doprowadzić do załamania wężyka. Pojedyncze kolanko umożliwia zmianę kierunku zamocowanego wężyka o 90 stopni. Różne wersje złączek kolankowych można łączyć ze sobą i uzyskać zmianę kierunku o 180 stopni lub więcej.
Złączka z mechanizmem szybkiego mocowania i uszczelniania wężyka. Stosowana powszechnie w filtrach wody (odwrócona osmoza, kuchenne filtry podzlewozmywakowe itd.) i innych urządzeniach w których prowadzone są połączenia wężykami.
Prawidłowe osadzenie i uszczelnienie wężyka w złączce, polega na wciśnięciu go do oporu w otwór. Przebiega to dwuetapowo: najpierw wsuwany wężyk dochodzi do uszczelki wewnątrz otworu złączki, następnie dalej dociskając wężyk, przepycha się go przez uszczelkę (o-ring). W tym momencie następuje uszczelnienie i umocowanie wężyka. Samo unieruchomienie wężyka w otworze złączki jest możliwe dzięki znajdujących się w otworze blaszkom mocujących (tzw. nożykom). Złączki działające na tej zasadzie, nazywa się szybkozłączkami. Połączenie wężyka ze złączką nie wymaga używania taśmy teflonowej itp.
Wyciąganie wężyka ze szybkozłączki należy poprzedzić dociśnięciem ruchomej tulejki do czoła złączki. Następnie cały czas dociskając tulejkę, powoli wysuwa się wężyk.
Po kliku wsuwaniach i wysuwaniach wężyka, może dojść do uszkodzenia zewnętrznej powierzchni wężyka, co skutkowało będzie nieszczelnością. W przypadku zauważenia wody na połączeniu wężyka ze szybkozłączką, należy obciąć około 1-1,5 cm wężyka.
Ocena:
Strasznie drobny ten gwint. No ale to w sumie nie wina zaworu :) Przed wkręceniem należy nawinąć dość dużo taśmy teflonowej. Po wymianie zaworu filtr zaczął działać prawidłowo i woda przestała non stop lecieć do kanalizacji.
Dodano: 29-06-2023 Marek L
Ocena:
Gdyby nie pracownik sklepu, nigdy bym się nie domyślił, że wewnątrz wkręconego do obudowy membrany kolanka, jest umieszczony zawór jednokierunkowy. Jakby komuś uciekała woda z filtra odwróconej osmozy do kanalizacji, przyczyną może być właśnie uszkodzony zawór zwrotny. Jakość wykonania dobra.
Dodano: 24-05-2014 Natan