Produkt mamy w naszym magazynie. Wysłany zostanie najpóźniej następnego dnia roboczego. | |
Produktu w zamawianej ilości nie mamy w naszym magazynie. Zamówienie zrealizujemy zwykle do 7 dni roboczych lub w innym, uzgodnionym z Klientem terminie. | |
Produktu w zamawianej ilości nie mamy w naszym magazynie. Zamówienie zrealizujemy zwykle do 14 dni roboczych lub w innym, uzgodnionym z Klientem terminie. | |
Produktu nie mamy w naszym magazynie. Nie jest aktualnie dostępny u producenta. | |
Produktu nie mamy w naszym magazynie. Możemy sprowadzić go na zamówienie. Prosimy o kontakt przez e-mail lub formularz. |
AC-OM-300 : Membrana 300 GPD (do 1100 litrów/dobę)
Za zakup tego produktu otrzymasz: 0
- Opis produktu
- Dane techniczne
- Oceny i komentarze
- Produkty pokrewne
- Zapytaj o dostępność
- Zapytaj o ten produkt
- Dostępność
Nominalna wydajność membrany to 300 gpd (galonów na dobę), co w przeliczeniu pozwala na uzyskanie do 1100 litrów wody na dobę. Uzdatniona woda pozbawiona jest zanieczyszczeń w zakresie do:
- 99,99% - bakterie, wirusy, grzyby itp
- 80-90% - Amoniak, Dwutlenek krzemu
- 96-98% - Aluminium, Cynk, Mangan, Miedź, Nikiel, Ortofosforany, Polifosforany, Siarczany, Triosiarczany, Żelazo
- 92-95% - Chlorki, Fluorki, Krzemiany
- 92-96% - Potas, Srebro
- 93-97% - Kadm, Substancje promieniotwórcze, Związki węglowo-magnezowe
- 90-95% - Azotany, Bromki
- 94-97% - Rtęć
- 50-70% - Bor
- 93-98% - Wapń
- 93-98% - Magnez
- 30-50% - Borany
- 92-98% - Sód
- 85-95% - Chromiany, Cyjanki
- 95-98% - Fosforany, Ołów
Membrana instalowana jest w obudowach o zwiększonych wymiarach. Istnieje możliwość zainstalowania membrany wraz z obudową, do prawie każdego filtra RO. Tak wysoka wydajność pozwala na budowę filtrów osmotycznych nie wymagających do sprawnego działania zbiorników wody.
Membrany osmotyczne stosowane w filtrach działających na zasadzie odwróconej osmozy, są stosowane do uzdatniania wody w celach spożywczych, gastronomicznych, laboratoryjnych, medycznych itp.
Bardzo wysoka dokładność filtracji pozwala na usuwanie z wody pierwiastków i związków chemicznych (przykładowo: sód, aluminium, miedź, nikiel, cynk, bar, fosforany, cyjanki, arszenik i wiele innych). Membrany skuteczne są również w usuwaniu bakterii i wirusów a to z uwagi, że pory w membranie mają wielkość 0,0001 mikrona co w zestawieniu z wielkością znanych bakterii (powyżej 0,1 mikrona) i wirusów (powyżej 0,004 mikrona) pozwala na usunięcie ich w blisko 100 procentach. Ciekawostką może być fakt, że membrany usuwają skutecznie pierwiastki radioaktywne i ich izotopy.
Zasadniczy wpływ na nominalną wydajność i sprawność membran ma temperatura i ciśnienie wody na membranie. Przy ciśnieniu wody 4-4,5 bar i jej temperaturze około 25-28 st. C, membrany osiągają nominalną wydajność i najwyższą sprawność (do 95%). Przykładowo, przy temperaturze wody 7 st.C wydajność spada o około 60% a przy temperaturze wody 34 st.C wydajność wzrasta o około 30%. Podobnie sytuacja wygląda gdy ciśnienie wody na membranie odbiega od nominalnego. Przykładowo, przy ciśnieniu 1 bar wydajność spada o około 75% a przy ciśnieniu wody 5,5 bar wydajność wzrasta o około 30%. Nałożenie się na siebie ciśnienia wody i jej temperatury pozwala na określenie rzeczywistej wydajności membrany.
Membrana do filtra odwróconej osmozy:
Membranę umieszcza się w obudowie (korpusie) dostosowanym do pracy z membranami o danym rozmiarze. Obudowa membrany ma typowo trzy podłączenia: zasilanie wodą, wyjście wody uzdatnionej (permeat) i wyjście wody zanieczyszczonej (retentat). Odrzut wody jest stały podczas pracy membrany i określony poprzez zastosowany ogranicznik ścieku lub zawór precyzyjny. W wodzie odrzucanej (zanieczyszczonej) znajdują się zanieczyszczenia usunięte z wody czystej. Wodę taką można wykorzystać do celów gospodarczych.