BYPASS-FR-FLUSH : Zestaw do płukania membrany
- Opis produktu
- Dane techniczne
- Oceny i komentarze
- Produkty pokrewne
- Zapytaj o dostępność
- Zapytaj o ten produkt
- Dostępność
Zestaw do płukania membrany odwróconej osmozy w celu wydłużenia jej żywotności. Zestaw montuje się na stałe w miejscu ogranicznika ścieku, wykonując poniższe kroki. Przed montażem zestawu upewnij się, że filtr nie uzdatnia w tym momencie wody (woda nie płynie do kanalizacji) lub też zakręć zawór doprowadzający wodę do filtra.
- Zdemontuj ogranicznik ścieku, który znajduje się na wężyku wychodzącym z obudowy membrany do kanalizacji.
- W miejsce ogranicznika ścieku wepnij zestaw do płukania.
- Zmierz długość ogranicznika ścieku.
- Wytnij w czerwonym wężyku zestawu fragment o długości 3 cm mniejszej niż długość ogranicznika ścieku. Zrób to mniej-więcej na środku czerwonego wężyka.
- Zamontuj na czerwonym wężyku ogranicznik ścieku. Zwróć uwagę, aby kierunek przepływu na ograniczniku wskazywał na ujście do kanalizacji.
Jak używać zestawu do płukania membrany?
Podczas zwykłego działania filtra RO, zawór na zestawie do płukania musi być w pozycji zamkniętej (pokrętło zaworu w pozycji poprzecznej do wężyka). Jeden, dwa razy w miesiącu należy wykonać płukanie membrany pod pełnym ciśnieniem. W tym celu należy otworzyć zawór zestawu (pozycja pokrętła wzdłuż wężyka) na około 1-2 minuty. Istotne jest to, aby wykonać płukanie w czasie gdy filtr uzdatnia wodę.
Jakie są korzyści z przepłukiwania membrany osmotycznej? Zanieczyszczenia zbierające się wewnątrz struktury membrany sukcesywnie ją zapychają mechanicznie. Wykonując płukanie wydłuża się żywotność membrany poprzez zrzut zanieczyszczeń z membrany pod pełnym ciśnieniem w instalacji wodnej.
Membrany osmotyczne stosowane w filtrach działających na zasadzie odwróconej osmozy, są stosowane do uzdatniania wody w celach spożywczych, gastronomicznych, laboratoryjnych, medycznych itp.
Bardzo wysoka dokładność filtracji pozwala na usuwanie z wody pierwiastków i związków chemicznych (przykładowo: sód, aluminium, miedź, nikiel, cynk, bar, fosforany, cyjanki, arszenik i wiele innych). Membrany skuteczne są również w usuwaniu bakterii i wirusów a to z uwagi, że pory w membranie mają wielkość 0,0001 mikrona co w zestawieniu z wielkością znanych bakterii (powyżej 0,1 mikrona) i wirusów (powyżej 0,004 mikrona) pozwala na usunięcie ich w blisko 100 procentach. Ciekawostką może być fakt, że membrany usuwają skutecznie pierwiastki radioaktywne i ich izotopy.
Zasadniczy wpływ na nominalną wydajność i sprawność membran ma temperatura i ciśnienie wody na membranie. Przy ciśnieniu wody 4-4,5 bar i jej temperaturze około 25-28 st. C, membrany osiągają nominalną wydajność i najwyższą sprawność (do 95%). Przykładowo, przy temperaturze wody 7 st.C wydajność spada o około 60% a przy temperaturze wody 34 st.C wydajność wzrasta o około 30%. Podobnie sytuacja wygląda gdy ciśnienie wody na membranie odbiega od nominalnego. Przykładowo, przy ciśnieniu 1 bar wydajność spada o około 75% a przy ciśnieniu wody 5,5 bar wydajność wzrasta o około 30%. Nałożenie się na siebie ciśnienia wody i jej temperatury pozwala na określenie rzeczywistej wydajności membrany.
Membrana do filtra odwróconej osmozy:
Membranę umieszcza się w obudowie (korpusie) dostosowanym do pracy z membranami o danym rozmiarze. Obudowa membrany ma typowo trzy podłączenia: zasilanie wodą, wyjście wody uzdatnionej (permeat) i wyjście wody zanieczyszczonej (retentat). Odrzut wody jest stały podczas pracy membrany i określony poprzez zastosowany ogranicznik ścieku lub zawór precyzyjny. W wodzie odrzucanej (zanieczyszczonej) znajdują się zanieczyszczenia usunięte z wody czystej. Wodę taką można wykorzystać do celów gospodarczych.
Szczegóły dotyczące zgodności produktu z przepisami GPSR: Zobacz dane producenta
ul. Główna 28
41-503 Chorzów
Telefon: +48 32 2414344
E-mail: sklep@woda.com.pl
TOP FILTER Szadkowscy sp. k.
ul. Poleska 13A
66-400 Gorzów Wielkopolski
Telefon: +48 95 734 14 05
E-mail: biuro@topfilter.com.pl