RO4-DEMI-HS : Profesjonalna odwrócona osmoza z DEMI - akwarystyczna
- Opis produktu
- Dane techniczne
- Oceny i komentarze
- Produkty pokrewne
- Zapytaj o dostępność
- Zapytaj o ten produkt
- Dostępność
Filtr odwróconej osmozy z demineralizacją wody, skonstruowany specjalnie do celów akwarystycznych. Konstrukcja oparta o standardowe korpusy na wkłady 10x2,5 cala, w pełni funkcjonalna i kompletna, gotowa do podłączenia i używania. Wykorzystywany najczęściej w akwarystyce morskiej, do przygotowywania wody na "dolewki" oraz przy zakładaniu akwarium morskiego. Stosowany również do akwariów słodkowodnych w których odwzorowane są biotopy z miękką wodą (np. Amazonka itp).
Wydajne filtry wstępne, opłukiwanie membrany i zawory przeciw wysychaniu
Filtr ma unikalne cechy:
- Filtracja wstępna na trzech obudowach standardu 10x2,5 cala. Zastosowane wkłady: polipropylenowy 20 mikron, blok węglowy i polipropylenowy 5 mikron. Skutecznie redukują z wody zanieczyszczenia mechaniczne, organiczne oraz chlor. Niektórzy akwaryści stosują jako końcowy wkład o dokładności 1 mikron - na życzenie możemy zmienić wkład na 1 mikron, ale nie ma to sensu z uwagi na powodowanie przez taki wkład większych spadków ciśnienia a tym samym pogorszenia warunków pracy dla membrany osmotycznej.
- Bypass do przepłukiwania membrany RO. Otwarcie zaworu płukania membrany raz na miesiąc na minutę powoduje, że pod pełnym ciśnieniem w układzie, przepłukiwana jest membrana. Przedłużana jest jej żywotność, sprawność i wydajność.
- Komplet zaworów zamykających dopływ i odpływy wody. Filtr wyposażony w trzy zawory: do zasilania wodą, do zamknięcia wyjścia wody czystej oraz do zamknięcia wody odrzucanej. Pozwala to na przerwy w eksploatacji filtra nawet przez miesiąc - woda grawitacyjnie czy też przez odparowanie nie zostanie usunięta z filtra a wkłady i membrana nie ulegną uszkodzeniu przez wyschnięcie.
Filtr z modułem DEMI oraz przepływowym miernikiem TDS
Końcowy liniowy filtr demineralizujący w optymalnych warunkach doczyszcza wodę do przewodności równej lub bliskiej 0 µS. Moduł DEMI jest rozkręcany, co umożliwia wymianę samego złoża do demineralizacji na nowe, dzięki czemu koszty eksploatacji są zminimalizowane.
Filtr RO wyposażony w przepływowy miernik TDS umożliwiający stały pomiar parametrów wody wyjściowej. Jest to najbardziej wygodny sposób kontroli jakości wody. Nie wymaga pobierania próbki do naczynia a jedynie odczyt ilości ppm na wyświetlaczu LCD.
Woda produkowana przez filtr może być również wykorzystywana do celów spożywczych, zwłaszcza do przygotowywania napojów typu kawa, herbata itp.
Akwarystyczny filtr RO z DEMI i TDS woda.com.pl:
- kompletny system składający się z trzech korpusów na stelażu i uzbrojonej obudowy membrany, wyposażonych we wkład mechaniczny 20 mikron, wkład węglowy, wkład mechaniczny 5 mikron i membranę osmotyczną o wydajności 75 GPD (do 280 litrów / dobę) oraz końcowy moduł DEMI
- podłączony przepływowy miernik TDS do stałego monitorowania parametrów wody wyjściowej
- przyłącze do rury instalacyjnej 1/2" wraz z zaworem kulowym (na wężyk 1/4 "
- wężyk do podłączenia filtra do instalacji oraz pobierania wody (5 metrów)
- przyłącze do odrzutu wody do kanalizacji
- taśma teflonowa
- zawory do zamykania filtra - zapobiegają wysychaniu membrany i wkładów
- instrukcja w języku polskim
Podstawowe zastosowanie filtra RO dla akwarystów, to:
- Obniżenia pH (odczynu) wody - nie można stwierdzić jednoznacznie o ile punktów pH wody zostanie obniżone (zależy to od parametrów wody zasilającej filtr), jednak w większości przypadków jest to 1-2 punkty
- Zmiękczenia wody - membrana RO skutecznie usuwa z wody związki wapnia i magnezu, obniżając zwykle twardość ogólną do zera lub w granice zera dH (w zależności od parametrów wody wejściowej)
- Obniżenia przewodności wody - ten parametr istotny jest głównie dla akwarystów posiadających zbiorniki morskie (słona woda) - woda z systemu RO jest bardzo często wystarczająco czysta, aby dodawać ją do akwariów morskich, jeżeli parametry wody zasilającej filtr są "złe", woda RO jest idealną bazą do całkowitej demineralizacji na złożach jonitowych