ROAL5 : Pięciostopniowa osmoza akwarystyczna
Pliki dołączone do produktu
- Instrukcja (Rozmiar: 0,74 MB) pobierz
- Opis produktu
- Dane techniczne
- Oceny i komentarze
- Produkty pokrewne
- Zapytaj o dostępność
- Zapytaj o ten produkt
- Dostępność
Filtr odwróconej osmozy z podwójną, wstępną filtracją mechaniczną i węglową. Główne cechy oferowanego filtra RO:
- podwójna prefiltracja sedymentacyjna (mechaniczna)
- podwójna prefiltracja węglowa (usuwanie chloru itp)
- membrana o wydajności 75GPD (do 280 litrów na dobę)
Membrany stosowane w filtrach odwróconej osmozy nie są odporne na chlor. Z uwagi na ten fakt, przed membraną osmotyczną powinno montować się prefiltr (wkład) węglowy (z węglem aktywowanym), który usuwa z wody chlor. W oferowanym przez nas filtrze RO (Reverse Osmosis - Odwrócona Osmoza) zastosowano podwójny układ prefiltrów węglowych, co daje gwarancję usunięcia chloru w stopniu nieosiągalnym dla filtrów z pojedynczym wkładem węglowym.
Wkłady z węglem aktywowanym działają skutecznie, jeżeli są zabezpieczone przed naniesionymi z wodą nie rozpuszczonymi w niej zanieczyszczeniami sedymentacyjnymi (piach, muł, szlam etc). W filtrze zastosowano wkład o zdolności wychwytywania tego typu zanieczyszczeń do wielkości 5 mikronów. Gwarantuje to właściwą czystość wody dla pracy wkładów węglowych.
Wkłady węglowe uwalniają poprodukcyjny pył podczas uruchamiania. Również w czasie filtrowania wody, niekiedy wydostają się z nich drobiny, które po przedostaniu się do obudowy membrany osmotycznej, mogą uszkodzić delikatną strukturę membrany. W tym filtrze zastosowano końcową filtrację sedymentacyjną, gwarantującą zatrzymanie wypłukiwanego z wkładów węglowych pyłu i drobin. Dzięki temu, membrana osmotyczna nie jest narażona na uszkodzenia mechaniczne a tym samym na utratę swoich zdolności separacji zanieczyszczeń.
Membrany osmotyczne, bez względu na ich producenta, nie mogą wyschnąć. Sytuacja taka bardzo często przytrafia się akwarystom, którzy korzystają z filtra kilka razy w miesiącu, aby pobrać wodę do podmian w swoich zbiornikach. Nasz filtr można wyposażyć w dwa dodatkowe zaworki kulowe, umieszczone na odpływie wody do kanalizacji oraz na wyjściu wody czystej. Wraz z zaworem kulowym na przyłączu wody, umożliwia to zamknięcie układu filtra z wodą wewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu, filtr może być nie używany nawet przez miesiąc bez uszkodzenia membrany osmotycznej i wkładów filtrujących (wkłady węglowe po wyschnięciu powinny być wymienione a wkłady sedymentacyjne w przypadku wyschnięcia mogą wewnątrz się odkształcić i nie filtrować wody z nominalną dokładnością).
Zaworki są opcją dostępną jako akcesorium. Zaworki nie są obligatoryjnie konieczne. Jeżeli filtr RO będzie eksploatowany regularnie (np. 1-2 razy w tygodniu choćby przez pół minuty), zawory nie są wymagane. Na jednym ze zdjęć widoczne są zaworki, zamontowane opcjonalnie przez akwarystę.
Wszystkie użyte w filtrze połączenia, wykonane są na oryginalnych szybkozłączkach z dodatkowym zabezpieczeniem spinkami blokującymi (w miejscach gdzie jest to konieczne), dzięki czemu zminimalizowane jest prawdopodobieństwo ich rozłączenia się. Filtr dostarczamy jako kompletne urządzenie, gotowe do podpięcia do instalacji wodnej. W komplecie znajdują się elementy hydrauliczne, umożliwiające podłączenie do standardowych instalacji sanitarnych z gwintem 1/2 cala (standard pod zlewozmywakiem). Przyłącze 1/2 cala to standardowa średnica gwintu, używana w instalacjach podzlewozmywakowych oraz w wężach prysznicowych. W przypadku gdy Klient chce podłączyć filtr do naściennej baterii wodnej (zlewozmywakowej lub łazienkowej) w zamian za przyłącze 1/2 możemy załączyć do filtra komplet przyłączy 3/4 cala do baterii ściennej lub 3/8 cala dla wężyków baterii o mniejszej średnicy (proszę zaznaczyć w uwagach do zamówienia, taką ewentualną zmianę).
Akwarystyczny filtr RO UST-M:
- kompletny system składający się z dwóch prefiltrów mechanicznych, dwóch filtrów węglowych i membrany osmotycznej o wydajności 75 GPD (do 280 litrów / dobę)
- przyłącze do rury 1/2" (instalacji wodnej) wraz z zaworem kulowym (na wężyk 1/4 "
- wężyk do podłączenia filtra do instalacji oraz pobierania wody
- przyłącze do odrzutu wody do kanalizacji
- estetyczne opakowanie
Podstawowe zastosowanie filtra RO dla akwarystów, to:
- Obniżenia pH (odczynu) wody - nie można stwierdzić jednoznacznie o ile punktów pH wody zostanie obniżone (zależy to od parametrów wody zasilającej filtr), jednak w większości przypadków jest to 1-2 punkty
- Zmiękczenia wody - membrana RO skutecznie usuwa z wody związki wapnia i magnezu, obniżając zwykle twardość ogólną do zera lub w granice zera dH (w zależności od parametrów wody wejściowej)
- Obniżenia przewodności wody - ten parametr istotny jest głównie dla akwarystów posiadających zbiorniki morskie (słona woda) - woda z systemu RO jest bardzo często wystarczająco czysta, aby dodawać ją do akwariów morskich, jeżeli parametry wody zasilającej filtr są "złe", woda RO jest idealną bazą do całkowitej demineralizacji na złożach jonitowych
Ocena:
Znakomity filtr. Podwójna wstępna filtracja. Bardzo polecam. Używam do mojej amazonki (mam twardą wodę kranową).
Dodano: 16-05-2019 Znakomity filtr